Minden új tagnak jó fórumozást kívánunk!

Karácsony

Több
7 éve 4 hónapja #10889 Írta: Anoni Mara
Karácsony téma létrehozva Anoni Mara által
Mindjárt itt a Karácsony, milyen érzésekkel tölt el ez titeket? Szerintem ez sosem könnyű időszak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 4 hónapja #10890 Írta: Noja
Noja válaszolt a következő témában: Karácsony
Kedves Mara! Nekem mindegy, hogy milyen ünnep van, találkozni kell a családdal, ahol minden a látszatról szól. Látszólag tökéletes család, közben meg alig várom, hogy végre a saját otthonomban legyek, távol tőlük. Egyáltalán nem érzem azt, hogy hozzájuk tartoznék, csak ott leszek, mert ott kell lennem. De ugyanúgy kívülállóként fogom érezni magam, ahogyan gyermekként, mikor a súlyos titkot egyedül cipeltem. Ebben az időszakban is csak a gyermekeimtől és a páromtól számíthatok igazán őszinte szeretetre. A többit pedig valahogyan el kell engedni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 4 hónapja #10893 Írta: Angyalka
Angyalka válaszolt a következő témában: Karácsony
Nekem mindig az jut eszembe, hogy nem tudom milyen az: családdal karácsonyozni... nem volt még részem benne...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 4 hónapja #10896 Írta: kv
kv válaszolt a következő témában: Karácsony
Olyan igazi filmekben látható karácsony szerintem csak a filmekben van. Nem akarok illúzióromboló lenni. Mi nem a családdal, hanem a barátainkkal járunk össze, mert akkor senki se dolgozik. És az jó szokott lenni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 4 hónapja #10901 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: Karácsony

Anoni Mara írta: Mindjárt itt a Karácsony, milyen érzésekkel tölt el ez titeket? Szerintem ez sosem könnyű időszak.


Régebben utáltam, főleg a gyerekkori rossz emlékek miatt. Aminek nem az abúzushoz van köze, hanem a szüleimhez. Az utóbbi években viszont kezdem megszeretni. Tudatos "munka" van ebben, egyszerűen "megbeszéltem magammal", hogy mindenben keressem a jót. Most pl. már vagy 1 hónapja hangolódom - szirupos karácsonyi filmeket nézek. :rhg:
Ugyanakkor tudom, hogy ez az egész látszat, ahogy a nagy, boldog család is, de már azt is tudom, hogy ez nem az én illúzióm, hanem az anyámé. Neki sokkal nehezebb, mint nekem, mivel ő tagadásban élte le az életét, apámon és rajtam kívül tán csak a fiatalabb nővére tud arról, hogy 4 évesen megerőszakolták; mivel ugyanaz a szomszéd kölyök a nővérét is megerőszakolta. Mostanában kezdek ezen gondolkozni amúgy, hogy ez rám milyen hatással volt. Mire megöregszem, csak felfejtem a gyerekkorom fonalát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 4 hónapja #10908 Írta: Akác
Akác válaszolt a következő témában: Karácsony
Én szeretem a karácsonyt! Mi nagyobb családi körben karácsonyozunk. Nem a családtagjaim abuzáltak, ők nem is tudnak róla, ezért nem kell olyanokkal találkoznom, akik rossz dolgokat tettek velem, vagy akik arról tudomást szerezve rosszul reagáltak volna. Lesznek velem olyan családtagjaim is, akik más módon megnehezítették a gyerekkoromat, de azokat a dolgokat már vagy megbocsájtottam, vagy megtanultam velük együtt élni.
Szóval, én szeretem a karácsonyt! Már a készülődés is olyan jó. A gyerekek izgatottsága rám is rám száll! Hányat kell még aludni? Juj, már négy gyertya ég az adventi koszorún! Vajon én magam is jó voltam, vagy csak kisebb gyerekeken kérem számon a jó viselkedést? Az ajándékbeszerzést már nem szeretem annyira, de olyan jó arra gondolni, mit fognak szólni a családban a gyerekek az ajándékokhoz. Olyan jó látni az örömöt az arcukon! A kamaszok esetében vajon sikerült eltalálni minek örülnének? Egy felnőttet sem felejtettem ki?
A gyerekkorom nem volt éppen rózsás, de karácsonykor mindenki összekapta magát, több-kevesebb sikerrel. Felnőttként már nagyobb befolyásom van a dolgokra, és azóta minden simán megy. Már amennyire a dolgok simán szoktak menni. Karácsonykor nem szokott harag vagy veszekedés lenni. Leszámítva a kisebb gyerekek szokásos súrlódásait (oda én akartam ülni, mindig piszkál, beleharapott a sütimbe stb...). Idén nálunk lesz az ünnepi vacsora, a családomból többen is jönnek hozzánk Szentestére. De még ez sem ok arra, hogy ebben az időszakban nagytakarítást, vagy más őrületbe kergető dolgot csináljak. Ugyan lesz egy olyan személy is velünk, aki azonnal ki fogja szúrni, hogy poros a csillár, de nem vagyok hajlandó mindenki igényeinek megfelelni, ezért nem izgat. Majd egyszer letörlöm, ha már engem is zavar. És semmilyen módon nem törekszem a tökéletességre, mert attól meg főleg idegbajt lehet kapni. Ha nem dől ránk a fa, vagy ha fel is dől, de nem sérül meg senki súlyosan, ha nem ég szénné a kaja, vagy ha szénné ég is, de nem ég le a ház, és azért valamit csak sikerül ennünk, ha ferdén áll is a terítő az ünnepi asztalon, de legalább rajta van, ha mindenki épségben odaér hozzánk, vagy legalább is csak kisebb sérülésekkel, akkor jó.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 4 hónapja #10909 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Karácsony
Akác, jó volt ezt olvasni! Megpróbálok ennek jegyében álmodni. :angel:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 4 hónapja #10910 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: Karácsony
Akác nagy igazságot fogalmazott meg. A karácsony akkor jó, ha rólunk szól. Nem baj, ha nem tökéletes. Persze igaz ez minden ünnepre. Lazuljunk csak el. Én se nagytakarítok már évek óta. Az "elég jó" ebben az esetben is megfelelő. :kari:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
7 éve 4 hónapja #10911 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Karácsony
Én holnap tárazok be egy valeriana relaxot. 24en reggel be is veszem. Ez nagy szó, mert eddig csak gyogyteakkal probalkoztam.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 3 hónapja #10918 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Karácsony

karácsony írta: Én holnap tárazok be egy valeriana relaxot. 24en reggel be is veszem. Ez nagy szó, mert eddig csak gyogyteakkal probalkoztam.

Azért vigyázz vele. Nekem a valeriana kifejezetten rosszat csinál.
Nálam lassan hat az antidepresszáns, szóval remélem, jó lesz a Karácsony. Mikor túl vagyok az ajándékvásárlási dömpingen, olyankor már jól szokott menni.
Mindenkinek békés Karácsonyt kívánok, vigyázzatok magatokra, ez a legfontosabb!
:kari: :biglove:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 3 hónapja #10919 Írta: Hajnalkám
Hajnalkám válaszolt a következő témában: Karácsony
Békés ünnepeket kívánok nektek. :kari:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karácsony
  • Látogató
  • Látogató
7 éve 3 hónapja #10920 Írta: karácsony
karácsony válaszolt a következő témában: Karácsony

Anoni Mara írta:

karácsony írta: Én holnap tárazok be egy valeriana relaxot. 24en reggel be is veszem. Ez nagy szó, mert eddig csak gyogyteakkal probalkoztam.

Azért vigyázz vele. Nekem a valeriana kifejezetten rosszat csinál.
Nálam lassan hat az antidepresszáns, szóval remélem, jó lesz a Karácsony. Mikor túl vagyok az ajándékvásárlási dömpingen, olyankor már jól szokott menni.
Mindenkinek békés Karácsonyt kívánok, vigyázzatok magatokra, ez a legfontosabb!
:kari: :biglove:


Már teszteltem, egész mélyen alszom, és nyugodt vagyok. Nem szokok rá, csak muszáj volt, hogy valami belassítson, napi szinten hasított már a szívem a stressz miatt. A családi együttléthez pedig ki kell simítani az idegrendszerem, mert eddig még egy ünnep sem telt el úgy, hogy ne lett volna valami.
Ettől függetlenül, én is nagyon boldog, meghitt pillanatokat kívánok Nektek!
:kari: :ajandek: :biglove:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 3 hónapja #10921 Írta: Bius192
Bius192 válaszolt a következő témában: Karácsony
Sziasztok! :)
Én nem szeretem a Karácsonyt, nem is emlékszem, hogy valaha is szerettem, az utobbi 5 hónapban nagyokat léptem előre úgy érzem... se az apámmal nem beszélek, anyámmal meg csak akkor ha nagyon muszáj! Így elutazunk a párommal wellnesezni messze mindenkitől, úgyhogy remélem végre nekem is jó kis Karácsonyom lesz! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 3 hónapja #10922 Írta: Május
Május válaszolt a következő témában: Karácsony
Boldog karácsonyt kívánok nektek!!!
Azt kívánom, hogy ne jusson eszünkbe rossz emlék, ne legyen veszekedés, ne legyen csalódás a karácsonyi napok alatt!
Magamnak azt, hogy szebb legyen a karácsonyom, mint gyerekkoromban volt...
Szóval, lelki békét kívánok magunknak, karácsonyra is, meg amúgy is!
:kari:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 3 hónapja #10923 Írta: Ági40
Ági40 válaszolt a következő témában: Karácsony
:kari: :ajandek: :sleep: :kiss:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.955 másodperc