Minden új tagnak jó fórumozást kívánunk!

Az áldozat és a pszichológus kapcsolata

Több
9 éve 3 hete #6825 Írta: emma
emma válaszolt a következő témában: Az áldozat és a pszichológus kapcsolata

Május írta:

pipacs írta: A pszichoterápiákban leginkább a kapcsolat gyógyít.
A kapcsolat gyógyít.
A kapcsolat gyógyít.

???
Támadt egy fura gondolatom. Nekem kapcsolatban maradni a legnehezebb. Vádolni szoktam magamban a pszichológust, hogy mostanában milyen hideg velem, pedig lehet, hogy én vagyok hideg. És ez még itt a fórumon is nehéz veletek. Eleinte nem gondolkodtam ennyit, hogy mit írjak és mit ne, simán írtam mindent. Mióta kicsit "megismertelek" titeket, egyre kevésbé merek megosztani dolgokat, csomószor törlöm is a hozzászólásaimat, magam miatt. Nekem nehezen megy ez a kapcsolódás, kötődés, megijedek tőle. A történetemet is megírtam nagyjából, aztán leszedtem, mert elbizonytalanodtam, hogy velem hozzátok képest nem is történt bántalmazás, hogy nem számít, mi volt. Ezt nem azért írom, hogy győzködjetek, hanem mert tényleg ez a gondolatom.


én is pont ugyanezeket érzem és még azt is, hogy akárhányszor vagyok a pszichológusnál nem tudok teljesen őszinte lenni, mert van bennem egy fal ami nem engedi kimondani a dolgokat és azért is mert amint bemegyek egy csomó minden kimegy a fejemből ami a héten benne volt és amit fel akartam volna esetleg hozni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hete #6826 Írta: rotebeete
rotebeete válaszolt a következő témában: Az áldozat és a pszichológus kapcsolata
Emma, ha megengedsz egy tanácsot, készíts magadnak jegyzetet, kulcsszavakat, és vidd magaddal. Vagy írj levelet a pszichológusnak. Nekem ez mindig segít. Enélkül nem is mertem volna beszélni az abúzusról, csak leírva. Ő szóba meri hozni, ő ki meri mondani azt, amit csak leírni tudok. És ahogy visszahallom tőle, segít. Nem tudom pontosan hogyan, de más mástól hallani a belső gondolataimat. Megnyugtató. Próbáld ki te is! Sok pszichológus örül az írásoknak!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hete #6827 Írta: emma
emma válaszolt a következő témában: Az áldozat és a pszichológus kapcsolata

rotebeete írta: Emma, ha megengedsz egy tanácsot, készíts magadnak jegyzetet, kulcsszavakat, és vidd magaddal. Vagy írj levelet a pszichológusnak. Nekem ez mindig segít. Enélkül nem is mertem volna beszélni az abúzusról, csak leírva. Ő szóba meri hozni, ő ki meri mondani azt, amit csak leírni tudok. És ahogy visszahallom tőle, segít. Nem tudom pontosan hogyan, de más mástól hallani a belső gondolataimat. Megnyugtató. Próbáld ki te is! Sok pszichológus örül az írásoknak!


Ezen a héten majd leìrom az összes gondolatomat köszönöm a tanácsot bár nem tudom, hogy ha csak odaadnám elolvasná-e, mert amikor levelen akartam neki odaadni mi történt velem azt mondta, hogy szerinte még nem vagyok kész arra, hogy megosszam vele, bár nem is utasìtotta el teljesen a levelet az is igaz. De ha nem akarja elolvasni majd csak emlékeztetőként használom :)

nektek szokott olyat mondani a pszichológus, hogy lehet érdemes lenne egy másik pszichológust is kipróbálnotok?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hete #6829 Írta: emma
emma válaszolt a következő témában: Az áldozat és a pszichológus kapcsolata

Május írta: Nekem fura, hogy ilyeneket mond neked, hogy nem állsz készen elmondani, inkább erősítenie kéne téged, hogy mondhatod.


nekem az volt fura vele kapcsolatban, hogy szerintem nem hiszi el nekem a történetem és ezzel még jobban elbizonytalanított. Azt mondta, hogy szerinte ez fedősztori és valami más történt de én semmi másra nem emlékszem....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hete #6830 Írta: rotebeete
rotebeete válaszolt a következő témában: Az áldozat és a pszichológus kapcsolata
Ilyesmivel még nem találkoztam, hogy a pszichológus azt mondta volna, nem állok készen... egy pszichológus se ismeri a páciensét annyira, hogy ezt ki lehessen jelenteni, azt gondolom. ha te valamit meg szeretnél osztani, annak oka van.
ő mondta neked, hogy másik pszichológusra lenne szükséged?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hete #6831 Írta: emma
emma válaszolt a következő témában: Az áldozat és a pszichológus kapcsolata
Igen azt mondta hogy lehet èrdemes lenne kipróbálnom mást is, hogy megtaláljam a számomra megfelelőt és legyen összehasonlítási alapom

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hete #6832 Írta: rotebeete
rotebeete válaszolt a következő témában: Az áldozat és a pszichológus kapcsolata
Hogy legyen összehasonlítási alapod? Érdekes érvelés... sztem ha megvan az összhang már elsőre, akkor nem kell új szakembert keresni.
Miért mondott neked ilyet? mit gondolsz?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hete #6833 Írta: emma
emma válaszolt a következő témában: Az áldozat és a pszichológus kapcsolata

rotebeete írta: Miért mondott neked ilyet? mit gondolsz?


talán túl sok vagyok neki :/ vagy úgy gondolja nem adok bele eleget vagy nem vagyok neki szimpatikus... nem tudom igazából, de egy kicsit rosszul esett, mert rossz belegondolni, hogy ezt is elrontottam és még mindig nem tudom mivel rontom el a dolgokat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hete #6834 Írta: Anoni Mara
Anoni Mara válaszolt a következő témában: Az áldozat és a pszichológus kapcsolata

emma írta:

Május írta: Nekem fura, hogy ilyeneket mond neked, hogy nem állsz készen elmondani, inkább erősítenie kéne téged, hogy mondhatod.


nekem az volt fura vele kapcsolatban, hogy szerintem nem hiszi el nekem a történetem és ezzel még jobban elbizonytalanított. Azt mondta, hogy szerinte ez fedősztori és valami más történt de én semmi másra nem emlékszem....


Két lehetőség is van szerintem. Lehet, hogy ez nem egy jó pszichológus. Láttunk már ilyet.
A másik lehetőség pedig az, hogy nem ezt mondja, csak te így értelmezed. Muszáj, hogy ezt tisztázd vele!
Öngmagában az, hogy felveti, hogy mást is kirpóbálhatsz, nekem korrekt. Nem mindig működik egy terápiás kapcsolat, kár energiát / időt / pénzt belefektetni, ha nem megy.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hete #6835 Írta: rotebeete
rotebeete válaszolt a következő témában: Az áldozat és a pszichológus kapcsolata
Egyetértek Marával.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hete #6864 Írta: nebants
nebants válaszolt a következő témában: Az áldozat és a pszichológus kapcsolata
Én is a pszichológusommal álmodtam az éjjel.:)
Igaz,hatalmas nagy hülyeséget,szerintem az enyém jót fog nevetni rajta,ha elmondom neki.:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hete #6896 Írta: nebants
nebants válaszolt a következő témában: Az áldozat és a pszichológus kapcsolata
Tudjátok,hogy mire érzek késztetést?Hogy a nőiességemet a pszichológuson próbáljam/teszteljem. :( Kiváncsi lennék,hogy milyen nőnek tart.:( Tőle már nem félek.Ez nagyon gáááu,ugye?
Szerintetek válaszolna,hogy szép vagyok-e,milyen nőnek tart? Egyébként egy fiatal férfi pszichológusról van szó.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hete #6902 Írta: rotebeete
rotebeete válaszolt a következő témában: Az áldozat és a pszichológus kapcsolata
Valahogy sejtettem, hogy nem női pszichológus. Elképzeltem, ahogy megkérdezném a pszichológusomtól, milyen nőnek tart, szépnek, csinosnak.. szerintem lehet, lefagyna. :-) Bár az első terapom, hogy látott rólam új képeket, és sokat változtam, mondta, hogy igazi, vonzó nő lettem és jólesett, ahogy ezt kimondta. Neki van összehasonlítási alapja, és régebben sokkal sportosabban, magamat eltakarva öltözködtem, most pedig merek nőies lenni.
Miért szeretnéd amúgy tőle megkérdezni? Te nem látod magad csinosnak?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hete #6918 Írta: Ági40
Ági40 válaszolt a következő témában: Az áldozat és a pszichológus kapcsolata
Úristen úristen, láttam ma a volt pszichológusomat a városban, szembe jött az úton autóval,én is autóval voltam. Látjátok, látjátok mindig van valami ami nem engedi, hogy elfelejtsem teljesen. Mikor már meggyőztem magam, hogy nem kell lesnem a fehér autókat, mert már nem dolgozik itt, és teljes képtelenség, hogy lássam, akkor tessék. De nem borít ki csak nagyon örülök, igen , nagyon.
Hát ez már úgy látszik így maradt ... :cheer: :szív:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hete #6919 Írta: Ági40
Ági40 válaszolt a következő témában: Az áldozat és a pszichológus kapcsolata

nebants írta: Tudjátok,hogy mire érzek késztetést?Hogy a nőiességemet a pszichológuson próbáljam/teszteljem. :( Kiváncsi lennék,hogy milyen nőnek tart.:( Tőle már nem félek.Ez nagyon gáááu,ugye?
Szerintetek válaszolna,hogy szép vagyok-e,milyen nőnek tart? Egyébként egy fiatal férfi pszichológusról van szó.

Én teljesen megértem az érzéseidet, ezen átestem én is, annyira, hogy talán már sosem gyógyulok ki a volt pszichológusomból. De saját tapasztalatból azt mondom, hogy ha meg is kérdezed (én is csináltam ilyesmit, nem tudtam magam lebeszélni az efféle megnyilvánulásokról) Szóval ha jó szakember akkor nem fog válaszolni, max, kitárgyaljátok, hogy miért fontos neked ebben az ügyben az ő véleménye, vagy azt mondja, hogy az, hogy szép-e valaki teljesen szubjektív vélemény.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.803 másodperc